Prezydent AIBA Umar Kremlov z wizytą w Polsce

Zaledwie kilka tygodni po wyborze na prezydenta AIBA Umar Kremlov przyjeżdża z wizytą do Polski. Podczas spotkania z władzami PZB omawiane będą m.in. kwietniowe Mistrzostwa Świata Juniorów w Kielcach. W najbliższą sobotę Rosjanin swą obecnością uświetni w Lublinie „Suzuki Boxing Night IV – STARCIE MISTRZÓW”. Transmisja z gali boksu olimpijskiego w TVP Sport.

- Jest nam niezmiernie miło, że na początku swojej kadencji szef AIBA przyjeżdża do Polski. Już za 3 miesiące historyczne zawody rangi Mistrzostw Świata w naszym kraju i jednocześnie pierwszy tak wielki turniej za prezydentury Umara Kremlova, z którym znamy się od kilku lat. Jego program odbudowy i poprawy pozycji AIBA w sporcie olimpijskim to konkretny plan działań, który daje wielką nadzieję pięściarstwu. Praca w ramach jednej misji jest celem poszczególnych federacji – mówi Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.
 
Polski Związek Bokserski nigdy wcześniej nie był organizatorem Mistrzostw Świata. Bardzo dobre opinie m.in. po organizacji kolejnych gal cyklu „Suzuki Boxing Night” (wspólny projekt z firmą Suzuki Motor Poland) sprawiły, że zagraniczne reprezentacje coraz chętniej przyjeżdżają do Polski. Obecnie na wspólnym zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich im. Feliksa Stamma we Władysławowie trenują Polacy, Rosjanie, Jordańczycy, Czesi, Litwini i Estończycy.
 
- Bardzo nam zależy na umacnianiu pozycji Polskiego Związku Bokserskiego w strukturach międzynarodowych, i jako sprawnie funkcjonującej nowoczesnej federacji, i jako organizacji szkolącej bardzo zdolnych zawodników i zawodniczki, kandydatów do miejsc medalowych w największych światowych imprezach. Chcemy być postrzegani jako świetni organizatorzy wielkich zawodów, a głównym celem naszej pracy są wyniki sportowe od najmłodszych reprezentacji aż po seniorskie, czyli nasze pierwsze drużyny narodowe będące wizytówką polskiego boksu – powiedział szef PZB, Grzegorz Nowaczek.
 
Na zaproszenie władz Polskiego Związku Bokserskiego do naszego kraju przyjeżdża prezydent AIBA Umar Kremlov, zaś reprezentacja Rosji w bardzo silnym składzie trenuje w COS – OPO „Cetniewo”.
 
Podczas sobotniej gali „Suzuki Boxing Night IV – STARCIE MISTRZÓW” walki stoczą m.in. dwaj aktualni Mistrzowie Świata Gleb Bakszi (75 kg) i Muslim Gadżimagomiedow (91 kg). Jednym z trenerów „Sbornej” jest Gennadii Kovalev, Wicemistrz Świata z 2003 i 2007 roku oraz Mistrz Europy z 2004 roku i Wicemistrz Europy z 2002 roku.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.