Suzuki Boxing Night IV – STARCIE MISTRZÓW: 11 Polaków na ringu w Lublinie

Mistrzowie Świata, medaliści Mistrzostw Europy i zwycięzcy mistrzostw poszczególnych krajów – imponująco prezentuje się karta walk gali boksu olimpijskiego „Suzuki Boxing Night IV – STARCIE MISTRZÓW”, która odbędzie się 23 stycznia w Lublinie. Transmisja w TVP Sport o g. 19:00.

Wspaniałe wydarzenie na skalę międzynarodową organizuje Polski Związek Bokserski z firmą Suzuki Motor Poland. Dla reprezentantów Polski to będzie znakomity sprawdzian przed kwalifikacjami olimpijskimi.
 
W składzie Biało-Czerwonych znaleźli się: 57 kg Paweł Brach, Jarosław Iwanow, 63 kg, Damian Durkacz, 75 kg Mateusz Goiński, 81 kg Daniel Adamiec, 91 kg Tomasz Niedźwiecki, +91 kg Oskar Safarian. W karcie walk znalazły się jeszcze cztery dodatkowe pojedynki poza transmisją telewizyjną, a z zagranicznymi rywalami boksować będą Dominik Kida 69 kg, Filip Wąchała 75 kg, Łukasz Niemczyk 75 kg, Karol Krupienik +91 kg.
 
Bardzo ciekawie zapowiadają się walki Polaków z reprezentantami Rosji, Litwy, Czech i Estonii. W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie wystąpią m.in. Mistrzowie Świata Gleb Bakszi (75 kg) i Muslim Gadżimagomiedow (91 kg). Swoje umiejętności zaprezentują także pięściarze z Jordanii.
 
Ceremonia ważenia przed galą Suzuki Boxing Night IV – STARCIE MISTRZÓW rozpocznie się już w piątek, 22 stycznia o godzinie 17:00. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo za pośrednictwem kanałów społecznościowych Suzuki Polska i Polskiego Związku Bokserskiego.
 
Współpraca Suzuki Motor Poland i Polskiego Związku Bokserskiego rozpoczęła się w 2018 roku. Imprezy w ramach Suzuki Boxing Night odbywały się w warszawskim hotelu Hilton, Kieleckim Centrum Kultury oraz Lubelskim Centrum Spotkania Kultur. Teraz ponownie stolicą krajowego boksu olimpijskiego będzie Lublin.
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.