Grzegorz Nowaczek: wielkie wydarzenie w polskim boksie olimpijskim

- Czwarta edycja „Suzuki Boxing Night – Starcie Mistrzów” będzie wielkim wydarzeniem w polskim boksie olimpijskim i niesamowitą gratką dla kibiców – mówi Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego (PZB) przed wspaniale zapowiadającymi się zawodami 23 stycznia w Lublinie. Transmisja w TVP Sport.

Władze PZB, kierowane przez Grzegorza Nowaczka i Macieja Demela, wiceprezesa ds. organizacji i rozwoju, czynią wszystko, aby nasi pięściarze i pięściarki mieli jak najlepsze warunki przygotowań najpierw do kwalifikacji olimpijskich, a potem do Igrzysk w Tokio.
 
- W bardzo trudnym okresie udało się nam, jako Polskiemu Związkowi Bokserskiemu, zorganizować międzynarodowe zgrupowanie w świetnej obsadzie. W Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich im. Feliksa Stamma we Władysławowie polscy bokserzy trenują m.in. z pierwszą reprezentacją Rosjan, w składzie której są gwiazdy ringu, Mistrzowie Świata Gleb Bakszi (75 kg) i Muslim Gadżimagomiedow (91 kg) – powiedział szef polskiego boksu olimpijskiego.
 
Uczestnictwo zawodników “Sbornej” uświetni wielkie wydarzenie jakim będzie „Suzuki Boxing Night IV – Starcie Mistrzów” w dniu 23 stycznia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
 
- Nasi reprezentanci mają możliwość trenowania z Rosjanami, czyli jedną z najmocniejszych reprezentacji na świecie. To idealny początek roku olimpijskiego. W bardzo dobrych warunkach, we własnym kraju mogą szykować się do kwietniowych kwalifikacji olimpijskich w Londynie. Cieszymy się, że w COS-ie Cetniewo są także inni bardzo mocni bokserzy z Jordanii, Litwy, Estonii i Czech – przyznał prezes Grzegorz Nowaczek.
 
Na ringu w Lublinie odbędzie się 15 walk w boksie olimpijskim seniorów. Transmisję przeprowadzi współpracująca z PZB stacja TVP Sport.
 
- Jak przystało na Starcie Mistrzów zaplanowaliśmy aż 15 pojedynków. Polacy będą walczyli z zagranicznymi rywalami, ale też chcemy pokazać telewidzom starcia między obcokrajowcami. To będzie wspaniała promocja naszego pięściarstwa olimpijskiego i jednocześnie wydarzenie na skalę światową. Cieszę się, że weźmie w niej udział liczna grupa podopiecznych selekcjonera naszej reprezentacji Walerego Korniłowa – powiedział szef Polskiego Związku Bokserskiego.
 
Na zgrupowaniu we Władysławowie przebywa liczna kadra narodowa Polski. Już wkrótce ogłoszony zostanie skład na galę w Lublinie.
 
A już w kwietniu wydarzenie jakiego nie było w historii polskiego boksu - Mistrzostwa Świata w kategorii juniorów w Kielcach.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.