Zmarł Marian Treliński, były pięściarz oraz działacz bokserski

Dziś dotarła do nas niezwykle smutna wiadomość o śmierci Mariana Trelińskiego, byłego pięściarza, medalisty Mistrzostw Polski, działacza oraz wielkiego pasjonata sportu.

Marian Treliński urodził się 15 września 1940 roku w Kielcach. Podczas swojej pięściarskiej kariery reprezentował klub Błękitni Kielce (1958-1973), w barwach krótego zdobył srebrny oraz brązowy medal mistrzostw Polski (1967 Łódź, 1968 Poznań) w wadze 48 kilogramów oraz srebrne medale spartakiad gwardyjskich (1968 Erewań, 1969 Berlin).

Odznaczony między innymi srebrną odznaką Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej, złotym medalem za zasługi w sporcie, złotą odznaką Polskiego Związku Bokserskiego. Sekretarz Okręgowego Związku Bokserskiego w Kielcach.

Do końca był aktywny w świecie boksu, jako sędzia uczestniczył w zawodach bokserskich na terenie województwa świętokrzyskiego i nie tylko. Zmarł w Kielcach w wieku 80 lat.

W imieniu Polskiego Związku Bokserskiego pragniemy złożyć najszczersze kondolencje na ręce rodziny oraz najbliższych zmarłego Mariana Trelińskiego.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.