Mistrzostwa Polski w Wałczu: po 2 złote medale dla Concordii i RUSHH

Damian Durkacz (63 kg) i Oskar Safarian (+91 kg) zdobyli złote medale dla Concordii Knurów, a Bartosz Gołębiewski (75 kg) i Daniel Adamiec (81 kg) – dla RUSHH Kielce podczas gali finałowej 91 Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów w Wałczu. Po tytuły sięgnęli też m.in. Dominik Kida (69 kg, RKB Wisłok Rzeszów) i Mateusz Bereźnicki (91 kg, BKS Skorpion Szczecin).

- Bardzo dziękuję zawodnikom za super walki w finale. To były pojedynki na wysokim poziomie – mówił Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego na antenie TVP Sport.
 
Pod nieobecność Mateusza Polskiego (KB Karlino), który uległ kontuzji w ćwierćfinale, w walce o złoto Damian Durkacz boksował z ubiegłorocznym srebrnym medalistą MP w wadze 57 kg Mateuszem Wojtasińskim (UKS Adrenalina Wrocław) i pewnie go pokonał 5:0.
 
Drugi złoty krążek dla Concordii wywalczył Oskar Safarian, który podobnie jak Damian Durkacz obronił tytuł mistrzowski w seniorach i założył okazały pas. Już w 1 rundzie pojedynku z udziałem dwóch 2-metrowych pięściarzy wygrał z Damianem Knybą (BSB Astoria Bydgoszcz) – kontuzja Knyby.
 
Niewiele zabrakło, aby 3 złote medale do Kielce zawieźli zawodnicy klubu RUSHH. Najpierw w finale kategorii średniej 75 kg Bartosz Gołębiewski zwyciężył 5:0 Mateusza Goińskiego (KB Zagłębie Konin), który przeniósł się z wagi 81 kg. W tej wyższej, półciężkiej najlepszy był Daniel Adamiec. 25-letni bokser, który ma duże doświadczenie i sporo osiągnięć na koncie w kilka kategoriach (już w 2015 roku został Mistrzem Polski w wadze 64 kg), pokonał Wiktora Szadkowskiego (KS Stara Szkoła Boksu Lublin) 5:0.
 
Z kolei w decydującej walce kat. 91 kg Tomasz Niedźwiecki (RUSHH Kielce) stoczył dobry i emocjonujący pojedynek z zaledwie 19-letnim Mateuszem Bereźnickim. Dla nowego mistrza kraju, trenującego na co dzień w angielskim Gosport koło Portsmouth, to był debiut w seniorskich MP. Werdykt sędziów 5:0 dla Bereźnieckiego.
 
Oprócz Damiana Durkacza i Oskara Safariana, tytuły zdobyte rok temu na ringu w Opolu obronili startujący w najniższych wagach Jakub Słomiński (52 kg, KS Wda Świecie) i Jarosław Iwanow (57 kg, TS Wisła Kraków).
 
Duża niespodzianką jest zwycięstwo w Wałczu Dominika Kidy. W drodze po złoto pokonał 4 bardziej utytułowanych i doświadczonych rywali, w tym w finale 3:2 Karola Łapawę (Sporty Walki Gostyń).
 
Miesiąc temu Damian Durkacz i Mateusz Bereźnicki triumfowali w Młodzieżowych MP w Grudziądzu, a tytuły wicemistrzowskie zdobyli wtedy m.in.: Wiktor Szadkowski i Oskar Safarian.
Attachments:
File
Download this file (Wyniki finałów 20.11..pdf)Wyniki finałów 20.11..pdf

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.