„Suzuki Boxing Night III”. Efektowne zwycięstwo Polaków z Chorwacją

Polscy pięściarze stanęli na wysokości zadania i wygrali w meczu towarzyskim z Chorwacją 12:2 podczas Gali Boksu Olimpijskiego „Suzuki Boxing Night III”. Dwa zwycięstwa z Chorwatkami odniosły także reprezentantki Biało-Czerwonych. W piątek wieczorem zawodnicy i zawodniczki walczyli w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, a zawody zorganizowali Polski Związek Bokserski i firma Suzuki Motor Poland.

Jako pierwszy walkę wygrał Mistrz Polski Seniorów Damian Durkacz (64 kg), który kilka dni temu po raz 3 z rzędu został mistrzem kraju wśród młodzieżowców. Pokonał Wicemistrza Chorwacji Diego Mamicia 3:0. Z kolei w kategorii 69 kg Karol Łapawa (zastępujący Michała Jarlińskiego) niejednogłośnie wygrał z Petarem Cetiniciem, a Łukasz Zyguła wypunktował Filipa Kolara i Polacy objęli prowadzenie 6:0.
 
Najtrudniejsze zadanie w piątkowy wieczór czekała Bartosza Gołębiowskiego (75 kg), który skrzyżował rękawice z Gabrijelem Veocziciem. Podczas niedawnego Grand Prix w Zagrzebiu Veoczić wygrał w finale z aktualnym Mistrzem Świata Rosjaninem Glebem Bakshim. Na lubelskim ringu Bartosz Gołębiowski walczył ambitnie, ale przegrał 0:3. W tej samej kategorii średniej Daniel Adamiec zwyciężył Jasima Pasalavicia 3:0.
 
Triumf Biało-Czerwonych był niezagrożony, ale wynik jeszcze podwyższyli Mateusz Goiński (81 kg) i Tomasz Niedźwiecki (91 kg), pokonując – odpowiednio – Petara Laskura 3:0 i Wicemistrza Chorwacji Zvonimira Rebolj 2:1. Na zakończenie gali, rozgrywanej w spektakularnej scenografii, w walce kategorii superciężkiej Adam Kulik przegrał z Mistrzem Polski Oskarem Safarianem 0:3.
 
W pojedynkach kobiet, w wadze lekkiej Aneta Rygielska wygrała z Isidorą Djebnar 3:0, a w średniej Elżbieta Wójcik pokonała Ivonę Brnić 3:0. W walce w kategorii półśredniej pomiędzy utytułowanymi krajowymi zawodniczkami Karolina Koszewska zwyciężyła Sylwię Kusiak 3:0.
 
Poprzednie, również bardzo udane, imprezy cyklu Suzuki Boxing Night rozgrywane były w Warszawie oraz Kielcach i również dostarczyły mnóstwo emocji sportowych na wysokim poziomie.
 
Mecz towarzyski mężczyzn Polska – Chorwacja 12:2
64 kg Damian Durkacz - Diego Mamić 3:0
69 kg Karol Łapawa - Petar Cetinić 2:1
69 kg Łukasz Zyguła - Filip Kolar 3:0
75 kg Bartosz Gołębiewski - Gabrijel Veoczić 0:3
75 kg Daniel Adamiec - Jasim Pasalavić 3:0
81 kg Mateusz Goiński - Petar Laskur 3:0
91 kg Tomasz Niedźwiecki - Zvonimir Rebolj 2:1

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.