Nowe rozporządzenia w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

Szanowni Państwo,

Otrzymujemy wiele pytań kierowanych do biura PZB w sprawie nowych obostrzeń związanych z COVID – 19.

Pytacie Państwo czy dopuszczalne jest organizowanie treningów dla zawodników.

 

Zgodnie z treścią rozporządzenia z Dziennika Ustaw, Warszawa, dnia 16 października 2020 r., Poz. 1829, podmioty organizujące zajęcia i treningi dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych, mogą to robić, z zachowaniem wymaganych zasad sanitarnych.  Kluby powinny prowadzić zajęcia w formie zorganizowanej, czyli  dla grupy osób, lub osoby, pod kierownictwem i opieką trenera, gdzie da się zidentyfikować liczbę osób i ich dane będą możliwe do ustalenia, to klub bokserski może działać.

 

Poniżej zapisy wyjaśniające tą sprawę, całość rozporządzenia w pliku PDF.

 

Biuro PZB

 

Dziennik Ustaw

Warszawa, dnia 16 października 2020 r.

Poz. 1829

 

  • 6
  1. ust. 1 i 2 otrzymują brzmienie:

 

„1. Do odwołania ustanawia się zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców (Dz. U. z 2019 r. poz. 1292 i 1495 oraz z 2020 r. poz. 424 i 1086) oraz przez inne podmioty działalności polegającej na prowadzeniu:

1) dyskotek i klubów nocnych lub działalności, która polega na udostępnieniu miejsca do tańczenia organizowanego w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni, z wyłączeniem sportowych klubów tanecznych i szkół tańca;

2) basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness, z wyłączeniem basenów, siłowni, klubów i centrów fitness:

  1. a) działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów,
  2. b)przeznaczonych dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych, o których mowa w ust. 13, studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole;

 

Attachments:
File
Download this file (Dz U. 16.10.2020 Poz 1829.pdf)Dz U. 16.10.2020 Poz 1829.pdf

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.