Prezes PZB Grzegorz Nowaczek: krok po kroku do sukcesów

- Przyjęliśmy zasadę, że krok po kroku pracujemy na sukcesy polskiego boksu olimpijskiego. Mnóstwo już udało się zrealizować, ale wciąż przed nami wiele celów, w tym najważniejszy sportowy – Igrzyska Olimpijskie w Tokio – mówi Grzegorz Nowaczek, Prezes Polskiego Związku Bokserskiego, który na kolejną kadencję został wybrany podczas Kongresu Sprawozdawczo-Wyborczego PZB w Warszawie.

Grzegorz Nowaczek pełni funkcję szefa polskiego pięściarstwa olimpijskiego od maja 2019 roku. W krótkim czasie wspólnie z całym Zarządem PZB rozwinął krajowy boks pod wieloma względami – m.in. sportowo, organizacyjnie, marketingowo, promocyjnie.
 
- Wykonaliśmy bardzo dużo pracy, ale tylko w ten sposób możemy budować siłę polskiego boksu olimpijskiego. Związek musi funkcjonować jak dobrze prosperujące przedsiębiorstwo, mające wiele ważnych działów. I tak jest u nas, a tymi „działami” są poszczególne reprezentacje kobiet i mężczyzn. Na początku pierwszej, krótki kadencji założyliśmy sobie cele i teraz punkt po punkcie realizujemy zadania. Udało się wiele zrobić, a nasze ambicje i chęci sprawiają, że na tym nie poprzestaniemy – powiedział Grzegorz Nowaczek.
 
Prezes Polskiego Związku Bokserskiego został wybrany na kolejną kadencję przez jednogłośną decyzją wszystkich. Do zarządu Związku wybrani zostali: Łukasz Dybiec, Maciej Demel, Kazimierz Kiczyński, Sławomir Kozłowski, Andrzej Goiński, Franciszek Jaszczyszyn, Zbigniew Maleszewski, Roman Ślagowski, Piotr Snopkowski, Waldemar Pawlak, Krzysztof Sugier, Grzegorz Proksa, Krzysztof Mielczarek i Jarosław Przygoda.
 
- Do najważniejszych osiągnięć Zarządu PZB zaliczyłbym: umocnienie i rozwijanie współpracy z firmą Suzuki Motor Poland, która jest naszym partnerem i sponsorem, powołanie flagowego programu jakim jest Suzuki Top Team – najlepsi zawodnicy i zawodniczki objęci są systemem stypendialnym, organizację 14 meczów międzypaństwowych w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego, jak również Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego – czyli święta naszej dyscypliny sportu w Polsce. Suzuki Boxing Challenge to kolejny autorski projekt. Podpisaliśmy również umowę z Telewizją Polską. Nowa, reprezentacyjna siedziba mieści się obecnie przy ul. Połczyńskiej 10 w Warszawie, gdzie nasi pracownicy mają bardzo dobre warunki do pracy – przyznał Prezes Grzegorz Nowaczek.
 
Dzięki staraniom PZB, AIBA przyznała Polsce organizację Mistrzostw Świata Juniorów w Kielcach. Z powodu pandemii koronawirusa zawody zostały przełożone na wiosnę 2021 roku.
 
- W naszym kraju nie było nigdy zawodów pięściarskich tej rangi. Pandemia mocno pokrzyżowała plany w całym bokserskim świecie, ale wierzymy, że 10 kwietnia 2021 roku rozpoczniemy wielki turniej młodzieżowy w Kielcach. Trochę wcześniej powinny zakończyć się europejskie kwalifikacje do Igrzysk. Wierzę, że kilkoro naszych reprezentantów wywalczy awans i wystąpi w Tokio. W momencie przerwania kwalifikacji ze względu na koronawirusa kilka osób było blisko zdobycia awansu. Ważne, że szerokie kadry narodowe przygotowują się do wznowienia międzynarodowej rywalizacji – dodał szef polskiego boksu olimpijskiego.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.