Grzegorz Nowaczek ponownie prezesem Polskiego Związku Bokserskiego

W sobotę 12 września odbył się kongres sprawozdawczo wyborczy Polskiego Związku Bokserskiego, podczas którego dokonano podsumowania oraz sprawozdania z działalności Zarządu oraz wyboru prezesa na kolejną kadencję. 

Kongres rozpoczęło sprawozdanie z działalności zarządu kadencji 2016-2020. Zgromadzeni delegaci otrzymali specjalnie przygotowane na tę okazję sprawozdania oraz obejrzeli prezentację podsumowującą działania dotychczasowego Zarządu. Po zakończeniu sprawozdania prezes Grzegorz Nowaczek otrzymał owację na stojąco od zgromadzonych delegatów.

Pozycja dotychczasowego prezesa Grzegorza Nowaczka była niezagrożona, co potwierdziły same wybory. Grzegorz Nowaczek był bowiem jedynym zgłoszonym kandydatem, a w głosowaniu jego kandydaturę jednogłośnie poparli wszyscy delegaci nie oddając ani jednego głosu przeciw i nie wstrzymując żadnego głosu. 

- Dziękuję zgromadzonym delegatom za głosy. Jest to dla mnie ogromny kredyt zaufania, który spłacę ciężką pracą i godnym reprezentowaniem Polskiego Związku Bokserskiego. Najbardziej cieszy mnie jednogłośny charakter wyboru, świadczy to bowiem o jedności środowiska bokserskiego w Polsce. Zgoda i ciężka praca to filary, na których możemy zbudować nową jakość polskiego boksu olimpijskiego.

Grzegorz Nowaczek pełni funkcję szefa PZB od maja 2019 roku, a podczas swojej krótkiej kadencji doprowadził m.in. do: rozwinięcia współpracy z firmą Suzuki Motor Poland, utworzenia programów stypendialnych oraz grupy Top Team, organizacji licznych eventów na czele z dwiema edycjami Suzuki Boxing Night. W tym czasie Polski Związek Bokserski sukcesywnie budował swoją pozycję na arenie międzynarodowej i dzięki ciężkiej pracy i świetnemu planowi marketingowo-organizacyjnemu otrzymał prawo do organizacji Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Boksie, które odbędą się w Polskie w roku 2021.

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.