EUBC ogłosiła nowe terminy Mistrzostw Europy

Władze boksu na naszym kontynencie - European Boxing Confederation (EUBC) ogłosiły nowe terminy Mistrzostw Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców. Turnieje odbędą się w listopadzie i grudniu w Bułgarii, Czarnogórze i we Włoszech.

EUBC zastrzegła jednak, że w obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa konieczne jest stałe monitorowanie wydarzeń w poszczególnych krajach. Dlatego nie można wykluczyć kolejnych zmian w harmonogramie ME.

Mistrzostwa Europy Kadetów (EUBC Junior European Boxing Championship) miały się odbyć początkowo w lipcu w stolicy Gruzji Tbilisi. Niestety na przeszkodzie stanęła pandemia. Nowe miejsce to stolica Bułgarii Sofia, a data – od 23 listopada do 3 grudnia.

- Prowadzona przeze mnie reprezentacja kadetów trenowała przez całe wakacje na trzech obozach: w Zakopanem, Giżycku i Wałczu. Za kilka tygodni chcielibyśmy wziąć udział w turniejach w Czechach i Serbii, mam nadzieję również zobaczyć krajową czołówkę podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. A po zgrupowaniu w Cetniewie pojedziemy, o ile sytuacja pozwoli, na ME do Bułgarii – mówi trener Krzysztof Szot.

Mistrzostwa Europy Juniorów (EUBC Youth European Boxing Championship) zostały przesunięte na 11-23 listopada w czarnogórskim mieście Budva. Pierwotnie planowane były od 22 kwietnia do 3 maja, ale wtedy nie mogły zostać rozegrane również ze względu na rozpowszechniającego się koronawirusa.

W nowym kalendarzu na 2020 roku widnieją również Młodzieżowe Mistrzostwa Europy (EUBC U22 European Boxing Championship). Ich gospodarzem będzie włoskie miasto Olbia na Sardynii. Pięściarki i pięściarze walczyć tam będą o medale od 8 do 18 grudnia.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.