Suzuki Boxing Night II: zwycięstwo Mateusza Masternaka w Kielcach

Reprezentujący barwy RUSHH Kielce Mateusz Masternak wygrał wysoko na punkty z Ukraińcem Siergiejem Radchenko w zawodowej walce w kategorii 91 kg, która odbyła się w piątek na Gali Boksu Olimpijskiego – Suzuki Boxing Night II w Kielcach. Piątkowy event to wspólne przedsięwzięcie Polskiego Związku Bokserskiego i firmy Suzuki MotorPoland.

Po kilkunastu latach przerwy wrocławianin Mateusz Masternak wrócił do boksu olimpijskiego i dzięki staraniom władz PZB na czele z prezesem Grzegorzem Nowaczkiem, kontynuuje marzenia o występie i zdobyciu medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Pod koniec poprzedniego roku były Zawodowy Mistrz Europy został Mistrzem Polski w Opolu, zaś w marcu w Londynie uczestniczył w europejskich kwalifikacjach olimpijskich. Turniej nie został dokończony z powodu pandemii koronawirusa.

 

W piątek, na wspaniale zorganizowanej gali boksu olimpijskiego, na scenie teatralnej Kieleckiego Centrum Kultury Mateusz Masternak stoczył walkę nierankingową z Siergiem Radchenko, który z bardzo dobrej strony pokazał się we wcześniejszych pojedynkach z Polakami, m.in. a Krzysztofem Głowackim, Adamem Balskim i Arturem Szpilką. Mateusz Masternak był zdecydowanie lepszy od ukraińskiego rywala i zasłużenie zwyciężył na punkty po 8 rundach. W 5 rundzie Radchenko był liczony przez sędziego Macieja Dziurgota.
 
 
 
To był piękny spektakl na deskach teatru, w roli głównej Masternak, a Radchenko tym razem był drugoplanowym aktorem. – Dzięki dobremu przygotowaniu i mojemu doświadczeniu udało się zwyciężyć. Czułem presję rywala, w każdej rundzie był niebezpieczny. Cieszę się, że miałem tutaj w Kielcach gromki doping – ocenił Mateusz Masternak, który otrzymał puchar od Wiceminister Sportu Anny Krupki.
 
   
 
Wcześniej na gali Suzuki Boxing Night II, transmitowanej na żywo w TVP Sport, rywalizowali najlepsi polscy zawodnicy i zawodniczki w boksie olimpijskim. To krajowa czołówka walcząca o wyjazd na przyszłoroczne Igrzyska do Japonii. W walkach kobiet, w wadze 51 kg Sandra Drabik pokonała Angelikę Krysztoforską, 57 kg Sandra Kruk wygrała z Kingą Szlachcic, a w starciu z udziałem Karoliny Koszewskiej i Elżbiety Wójcik w kat. 75 kg lepsza okazała się bardziej utytułowana i doświadczona Karolina Koszewska.
 
Pojedynki mężczyzn rozpoczęły się od walki w wadze 63 kg Damiana Durkacza ze Słowakiem Michalem Takacsem, który zastąpił kontuzjowanego Mateusza Polskiego. Pięściarz z Knurowa znów pokazał to, z czego jest znany, czyli boks bazujący na refleksie, odchylaniu, szybkości, sprycie itd. Po wygranej Polak mówił: - Takiej walki potrzebowałem, chociaż nie jestem mega zadowolony ze swojej postawy. Najważniejsze, że mogłem pokazać się na takiej gali i za to dziękuję Suzuki Motor Poland i Polskiemu Związkowi Bokserskiemu. A co do Igrzysk, powiem krótko – będę na Olimpiadzie w Tokio.
 
W kat. 69 kg Młodzieżowy Mistrz Polski Łukasz Zyguła pokonał 2:1 debiutującego w seniorskim boksie Mistrza Polski Juniorów Michała Jarlińskiego, który stylowo boksuje podobnie do Damiana Durkacza. – Spodziewałem się trudnej walki, Michał ładnie chodzi na nogach, więc wiedziałem, że muszę siąść na niego. Byłem przygotowany kondycyjnie, więc starałem się jechać cały czas do przodu – mówił Łukasz Zyguła.
 
W potyczce z udziałem kolegów klubowych z RUSHH Kielce i reprezentacji, w wadze 75 kg Bartosz Gołębiowski pokonał Daniela Adamca. W kategorii półciężkiej Mateusz Goiński okazał się lepszy od Sebastiana Wiktorzaka (rewanż za finał MP), a w superciężkiej ważący 117 kg Oskar Safaryan wygrał ze starszym od siebie Adamem Kulikiem (112,5 kg) 2:1. – Daliśmy z siebie wszystko, a wygrał lepszy. Pierwszy głód boksu zaspokojony i teraz czekam na kolejne wyzwania – przyznał Oskar Safaryan, zawodnik Concordii Knurów.
 
 
 
Suzuki Boxing Night II – wyniki (zwycięzcy na pierwszym miejscu)
51 kg Sandra Drabik – Angelika Krysztoforska 3:0
57 kg Sandra Kruk – Kinga Szlachcic 3:0
75 kg Karolina Koszewska – Elżbieta Wójcik 3:0
 
63 kg Damian Durkacz – Michal Takacs (Słowacja) 3:0
69 kg Łukasz Zyguła – Michał Jarliński 2:1
75 kg Bartosz Gołębiewski – Daniel Adamiec 3:0
81 kg Mateusz Goiński - Sebastian Wiktorzak 3:0
+91 kg Oskar Safaryan - Adam Kulik 2:1
 
Walka wieczoru 91 kg Mateusz Masternak – Siergiej Radczenko 80:71, 79:72, 80:71
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.