Suzuki Boxing Night II: historyczne widowisko w Kieleckim Centrum Kultury

Walki w boksie olimpijskim z udziałem najlepszych polskich zawodników i zawodniczek oraz pojedynek zawodowy Mateusza Masternaka z Siergiejem Radchenko! Już w piątek o g. 19:00 rozpocznie się Suzuki Boxing Night II w Kieleckim Centrum Kultury. – To będzie wielkie i wspaniałe widowisko pięściarskie – mówią Grzegorz Nowaczek, prezes PZB i Piotr Dulnik, prezes Suzuki Motor Poland. Transmisja w TVP Sport.

Dziś odbyła się konferencja prasowa połączona z oficjalnym ważeniem przed pierwszą galą boksu olimpijskiego w czasie pandemii koronawirusa, na której odbędzie się walka zawodowa (nie wlicza się do rankingu) pomiędzy Mateuszem Masternakiem a Ukraińcem Siergiejem Radchenko. Bokser RUSHH Kielce po kilkunastu latach wrócił na ring olimpijski z myślą o występie i sukcesie na Igrzyskach w Tokio. Jego rywalem będzie Siergiej Radchenko, który z bardzo dobrej strony pokazał się w kilku walkach z Polakami.

- Bardzo się cieszę, że wystąpię w głównej walce i chciałbym podziękować za możliwość boksowania na Suzuki Boxing Night II. Dla mnie to bardzo motywujące i zachęcające do dalszego rozwoju i podejmowania trudu sportowego. Jestem po bardzo dobrych przygotowaniach, a jutro będzie dzień, który – mam nadzieję – przejdzie do historii. Będę chciał stworzyć z Siergiejem dobre widowisko. Nikt z polskich pięściarzy nie miał z nim łatwiej przeprawy, a ja jestem człowiekiem, który lubi wyzwania i lubi odwracać rzeczy w drugą stronę. Głęboko wierzę, że to mi się uda – powiedział Mateusz Masternak. – Przyjechałem do Polski z wiarą, że w piątek będzie bardzo gorący bój – dodał Siergiej Radchenko.

Pomysłodawcami Suzuki Boxing Night (pierwsza edycja odbyła się w 2019 roku w Warszawie) są Piotr Dulnik, prezes Suzuki Motor Poland i Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego. Dzięki ich współpracy i zaangażowaniu w piątkowy wieczór najlepsi polscy bokserzy będą mieli okazję zmierzyć się w bezpośrednich starciach. Niestety zabraknie kontuzjowanego Mateusza Polskiego, a w tej sytuacji przeciwnikiem Damiana Durkacza w wadze 63kg będzie Słowak Michal Takacs.

- Nasza współpraca, zapoczątkowana w 2016 rok, rozwija się i obecnie działamy wspólnie na kilku płaszczyznach. Utworzyliśmy Top Team Team i wspieramy finansowo i logistycznie grupę zawodniczek i zawodników. Wiele osób pyta, jak będzie wyglądała przyszłość? Chcemy dalej wspierać polski boks olimpijski, aby zawodnicy mogli skupić się na treningach. Cykl Suzuki Boxing Night to ekskluzywne i prestiżowe gale, wysoka jakość sportowa i organizacyjna. Jutro będzie show – przyznał Piotr Dulnik

Szef PZB Grzegorz Nowaczek podziękował wszystkim zawodnikom i trenerom kadry narodowej za ciężką pracę wykonaną na zgrupowaniach w Cetniewie i Zakopanem. – W piątek telewidzowie i kibice obejrzą bardzo dobre walki, to będzie super widowisko i święto boksu w Polsce. Dziękuję prezesowi Suzuki Motor Poland za wspieranie nas, a jeszcze podpisujemy nowe umowy, mamy nowe projekty. Serdecznie dziękuję w imieniu całej rodziny bokserskiej.

- Jutro będziemy świadkami historycznej gali. Bardzo wysoko zawiesiliśmy poprzeczkę organizacyjnie, ale jestem pewny, że to będzie nasz wspólny sukces. Ja również dziękuję Suzuki Motor Poland za pomoc polskiemu boksowi olimpijskiemu – mówi Maciej Demel, wiceprezes PZB.

W poszczególnych walkach w Kieleckim Centrum Kultury, poza głównym pojedynkiem Masternaka z Radchenko, będą boksować: 51 kg Sandra Drabik - Angelika Krysztoforska, 57 kg Sandra Kruk - Kinga Szlachcic, 69 kg Karolina Koszewska - Elżbieta Wójcik, 75 kg Agata Kaczmarska - Natalia Marczykowska, 63 kg Damian Durkacz - Michal Takacs, 69 kg Łukasz Zyguła - Michał Jarliński, 75 kg Bartosz Gołębiewski - Daniel Adamiec, 81 kg Sebastian Wiktorzak - Mateusz Goiński, +91 kg Adam Kulik - Oskar Safaryan +91 kg. W walce pokazowej młodzików spotkają się Kordian Cichowski i Maciej Marchel, brązowy medalista Mistrzostw Europy 2019.

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.