Suzuki Boxing Challenge: Wspaniała promocja pięściarstwa w Ogólnopolskim Dniu Boksu Olimpijskiego

Szacunkowo kilka tysięcy osób wzięło udział 10 czerwca w ustanawianiu rekordu Polski w treningu online – pod hasłem Suzuki Boxing Challenge. Uczestnicy ćwiczyli m.in. na stadionach, w halach, na boiskach i w miejscach zamieszkania. Baza niecodziennego bokserskiego wydarzenia miała miejsce w Kielcach, a zajęcia poprowadzili Wicemistrz Olimpijski i Świata Paweł Skrzecz ze swoim synem Sebastianem z Akademii Walki Warszawa.

W studiu, tuż przed rozpoczęciem ustanawiania rekordu, prezes Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorz Nowaczek (obok niego był m.in. Andrzej Stawski, Olimpijczyk z Monachium i 2-krotny Mistrz Polski), pomysłodawca wydarzenia, mówił: - Wiemy, że trening będący bardzo fajną inicjatywą odbędzie się w całej Polsce. Biuro rekordów Polski czuwa nad jego przebiegiem.
 
Powodzenia trenującym życzyła Wiceminister Sportu Anna Krupka, która objęła patronat honorowy nad Ogólnopolskim Dniem Boksu Olimpijskiego. Z kolei Paweł Skrzecz przyznał: - W trudnym okresie pandemii narodził się pomysł prowadzenia treningów online, aby ludzie mieli przynajmniej namiastkę ruchu. Ta aktywność fizyczna była z powodu koronawirusa bardzo ograniczona.
 
Wspólnymi siłami Polskiemu Związkowi Bokserskiemu, firmie Suzuki Motor Poland i Akademii Walki udało się doprowadzić do przeprowadzenia wyjątkowego treningu online. Pomysł świetnie wkomponował w ideę Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego. Wszyscy podkreślali, że dziś zostanie zawieszona „poprzeczka” w liczbie osób ustanawiających rekord, a za rok podjęta zostanie próba jego pobicia. Każdy trenujący po zakończeniu zajęć musi wysłać podpisane swoje zdjęcia, a następnie otrzyma certyfikat PZB potwierdzający uczestnictwo w evencie.
 
Trening w Kielcach, który był „transmitowany” za pośrednictwem specjalnej platformy na cały kraj, trwał ponad godzinę. Swoje umiejętności prezentowali kadrowicze z grupy Suzuki Top Team – Sandra Drabik, Karolina Koszewska, Bartosz Gołębiewski, Daniel Adamiec, Mateusz Goiński i Adam Kulik. Poszczególne ćwiczenia czy też całe akcje pokazywali i tłumaczyli Paweł i Sebastian Skrzeczowie.
 
- Serdecznie dziękuję wszystkim ćwiczącym, całej rodzinie boksu olimpijskiego – zawodnikom, klubom, kibicom. Dziękuję, że jesteście z nami i podkreślacie ważność święta boksu olimpijskiego. Budujemy markę i pozycję polskiego boksu olimpijskiego na świecie. Taką drogą dojdziemy do dużego sukcesu – podsumował Grzegorz Nowaczek, który w bardzo pochlebnych słowach wypowiadał się o Piotrze Dulniku, prezesie Suzuki Motor Poland, Annie Krupce i wszystkich osobach zaangażowanych w środowe wydarzenie pięściarskie.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.