Żegnaj Przyjacielu

W piątek 08.05 .2020 zmarł znany w  nie tylko  w regionie Pomorza  i Kujaw  były zawodnik Legi Chełmża i FAM Chełmno Grzegorz Łencki.

Urodził się 12.06.1966r w Chełmży. Swoją przygodę z boksem rozpoczął w latach 80-tych pod okiem trenera Jerzego Krzyżyńskiego. W swojej karierze stoczył ponad 120 walk z których znaczną część wygrał. Pięciokrotnie startował w Mistrzostwach Polski różnych grup wiekowych i tak: w roku 1984 w Koninie w grupie wiekowej U-19 wywalczył brązowy medal rok później w Szczecinie również U-19 wywalczył brązowy medal, ostatni raz stanął na najniższym stopniu podium na Mistrzostwach Polski senior w Jastrzębiu w 1990 roku. Dodać należy że wszytkie medale wywalczył w kategorii wagowej 48 kg. Jako senior z powodzeniem walczył w drużynie Fam Chełmno w rozgrywkach o wejście do II-ligi oraz w drugiej lidze, zwyciężał również w wielu ogólnopolskich turniejach.

W ostatnich latach ten skromny sympatyczny zawodnik przekazywał swoją wiedzę nabytą w ringu młodym adeptom klubu Legia Chełmża.

Zarząd Polskiego Związku Bokserskiego pragnie złożyć najszczersze kondolencie rodzinie oraz bliskim Zmarłego.       

Cześć Jego Pamięci.

   
Na zdjęciu: Grzegorz Łencki 1 z lewej             Na zdjęciu: Grzegorz Łencki 2 z prawej

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.