Kierownik wyszkolenia PZB Paweł Pasiak - jesteśmy gotowi na treningi w COS

- Reprezentacje pięściarek i pięściarzy są gotowe na podjęcie treningów w Centralnym Ośrodku Sportu. Przygotowaliśmy szczegółowy plan pracy z podziałem na grupy, oczywiście w warunkach całkowitej izolacji – mówi Paweł Pasiak, kierownik wyszkolenia Polskiego Związku Bokserskiego.

Jako pierwsze otwarte zostaną ośrodki przygotowań olimpijskich w Spale i Wałczu. Kadra narodowa w boksie dotychczas najczęściej trenowała w COS Cetniewo, a także w Zakopanem i Giżycku. - Nasz główny ośrodek we Władysławowie na razie pozostaje zamknięty, ale liczymy, że wkrótce będziemy mieli możliwość trenowania w tym COS-ie. Dla nas, bokserów, są tam znakomite warunki do treningów, na czele z salą na stałe wyposażoną w sprzęt pięściarski. Ewentualne dodatkowe potrzeby sprzętowe zostaną zgłoszone przed rozpoczęciem zgrupowania – przyznał trener Paweł Pasiak, były selekcjoner żeńskiej drużyny narodowej.

Biało-Czerwoni już wcześniej złożyli w Ministerstwie Sportu deklarację wznowienia szkolenia w COS-ach. Dołączony został wykaz nazwisk zawodniczek i zawodników. - Przygotowaliśmy szczegółowy plan pracy z podziałem na grupy, oczywiście w warunkach całkowitej izolacji. W treningach brałoby udział siedem pięściarek i ośmiu pięściarzy oraz po jednym szkoleniowcu na kadrę. Harmonogram półtoragodzinnych zajęć został tak ustalony, aby grupy liczące po trzy-cztery osoby nie miały ze sobą kontaktu. Nawet posiłki mieliby w oddzielnych godzinach – zaznaczył kierownik wyszkolenia Polskiego Związku Bokserskiego.

Paweł Pasiak podkreślił, że wszyscy bokserzy rozumieją powagę sytuacji i dostosują się do wszelkich wytycznych Ministerstwa Sportu oraz pracowników ośrodka. - Zdajemy sobie sprawę z konieczności całkowitej izolacji. W COS Cetniewo we Władysławowie wszystko można tak zorganizować, co wiemy z własnego doświadczenia, że kadra pięściarska nie będzie miała styczności z innymi reprezentacjami. W siłowni też jest wystarczająco miejsca dla pięciu osób, a jak podkreślam każdy trening odbywałby się w turach.

W planie zamieszczone zostały także godziny – trzy razy dziennie – dezynfekcji sprzętu sportowego itd. - W marcowych, europejskich kwalifikacjach olimpijskich w Londynie, ostatecznie przerwanych po trzech dniach z powodu pandemii koronawirusa, uczestniczyło 13 naszych reprezentantów – pięć zawodniczek i ośmiu zawodników. Ale nie zapominamy także o osobach z szerokiej kadry oraz o szkoleniu grup młodzieżowych. Chcemy, aby również kadeci czy juniorzy jak najszybciej wznowili szkolenie centralne. I jeśli nie w COS-ach, to w klubach, które dysponują odpowiednią infrastrukturą hotelową i treningową. Odpowiednie zapytanie, z inicjatywy prezesa PZB Grzegorza Nowaczka, zostało wystosowane do okręgów i kilka klubów zaoferowało chęć organizacji takich zgrupowań dla kadr młodzieżowych – poinformował Paweł Pasiak.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokończone zostaną kwalifikacje do IO. Na maj planowany był turniej światowy w Paryżu. - Z uwagi na charakterystykę przygotowań w boksie liczymy na to, że kadry będą mogły jak najszybciej wznowić przygotowania w szerszym składzie" - podkreślił szkoleniowiec.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.