Wiceprezes PZB Maciej Demel - wszyscy kadrowicze zdrowi, bez objawów koronawirusa

- Wszyscy pięściarze i pięściarki są zdrowi, nikt nie ma najmniejszych objawów koronawirusa – mówi Maciej Demel, wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego. Biało-Czerwoni niedawno uczestniczyli w olimpijskim turnieju kwalifikacyjnym, przerwanym z powodu koronawirusa.

Zawody w Londynie zakończyły się przedwcześnie po zaledwie trzech dniach ze względu na rozprzestrzeniającego się koronawirusa i zaostrzenie wytycznych przez brytyjski rząd. W ostatnich dniach w światowych mediach pojawiły się informacje, że zainfekowani zostali niektórzy bokserzy z Chorwacji i Turcji.

- Razem z prezesem Związku Grzegorzem Nowaczkiem jesteśmy w stałym kontakcie ze wszystkimi naszymi reprezentantami. Wszyscy pięściarze i pięściarki są zdrowi, nikt nie ma najmniejszych objawów koronawirusa, jak np. kaszlu czy trudności w oddychanie. Nikt nie zgłaszał nawet złego samopoczucia – stwierdził wiceszef PZB Maciej Demel.

W angielskiej stolicy walczyło 13 Polaków, ale razem ze sztabem trenersko-medycznym cała kadra liczyła prawie 20 osób.

- Na szczęście wszystko jest w porządku, zresztą ja z prezesem Nowaczkiem też byliśmy w Londynie i nic nam nie jest. A jeśli chodzi o zawodniczki i zawodników, przebywają w domach i w miarę możliwości trenują, co widać po wrzucanych przez nich materiałach na portalach społecznościowych – przyznał wiceprezes pięściarskiej centrali.

W Londynie bardzo dobrze spisywała się kobieca kadra – walki wygrały wszystkie cztery podopieczne trenerki Karoliny Michalczuk (Sandra Drabik 51 kg, Sandra Kruk 57 kg, Aneta Rygielska 60 kg, Karolina Koszewska 69 kg), a na ring miała wejść jeszcze Elżbieta Wójcik 75 kg. Z mężczyzn po jednym zwycięstwie na koncie mieli Damian Durkacz 63 kg i Mateusz Masternak 91 kg, a do turnieju nie przystąpił jeszcze Adam Kulik +91kg.

W związku z przełożeniem igrzysk olimpijskich w Tokio na 2021 rok i pandemią koronawirusa, nie wiadomo kiedy dokończone zostaną europejskie kwalifikacje. W planach były jeszcze światowe w Paryżu.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.