Młodzieżowe Mistrzostw Świata 2020 w Kielcach!

Polski Związek Bokserski odniósł wielki sukces i będzie organizatorem Młodzieżowych Mistrzostw Świata Mężczyzn (juniorów) w 2020 roku - poinformowała dzisiaj AIBA. Wielkie wydarzenie pięściarskie już wkrótce w naszym kraju.

Turniej odbędzie się w dniach 2-9 listopada w Hali Legionów w Kielcach. Wcześniej tutaj rozgrywany był Memoriał Leszka Drogosz - "Czarodzieja Ringu".

O prawo goszczenia uczestników Młodzieżowych MŚ (juniorzy) rywalizowały Polska i Nikaragua.

- Otrzymaliśmy dwie dobre oferty - z Polski i Nikaragui. To wiele znaczy dla rozwoju boksu młodzieżowego na świecie. Chcę pogratulować Polsce i życzyć Komitetowi Organizacyjnemu wspaniałej pracy w przygotowaniach do przeprowadzenia wspaniałej imprezy - mówi tymczasowy Prezydent AIBA Dr. Mohamed Moustahsane.

Poprzednia edycja Młodzieżowych Mistrzostw Świata odbyła się w Budapeszcie w 2018 roku.

Do 2006 roku te zawody odbywały się pod egidą MŚ Juniorów - właśnie wtedy brąz w wadze -48kg zdobył Mateusz Mazik. Dwa lata później turniej został przemianowany na Młodzieżowe Mistrzostw Świata i wówczas w meksykańskiej Guadalajarze brąz wywalczył Marcin Siwy (-91kg).

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.