• Strona Główna
Cezary_Jedliski_3.jpg

Pragniemy z dumą poinformować, że Sekretarz Generalny Polskiego Związku Bokserskiego Pan Cezary Jedliński został mianowany przez Prezydenta Światowej Federacji Boksu Olimpijskiego AIBA Umara Kremleva na stanowisko Przewodniczącego Komitetu Marketingu AIBA.

Jest to ogromne wyróżnienie oraz docenienie dotychczasowej pracy zarówno Pana Cezarego Jedlińskiego, jak i całego Polskiego Związku Bokserskiego i świadczy o rosnącej pozycji naszej federacji na arenie międzynarodowej.

Serdecznie gratulujemy Panu Cezaremu Jedlińskiemu i życzymy dalszych sukcesów. Jesteśmy przekonani, że będzie on godnym reprezentantem naszego kraju w strukturach Światowej Federacji Boksu Olimpijskiego AIBA.

PZB-DOBRE.jpg

Polski Związek Bokserski informuje, że zgodnie z podjętymi Uchwałami od dnia 01.03.2021 roku możliwy będzie udział sędziów oraz zawodników zrzeszonych w PZB w imprezach bokserskich organizowanych przez podmioty zewnętrzne (takie jak telewizja, promotorzy czy inne instytucje i organizacje) po spełnieniu następujących warunków: 

1. Wydarzenie musi otrzymać akredytację PZB

2. Sędziowie i zawodnicy muszą uzyskać zgody odpowiednio Wydziału Sędziowskiego i Wydziału Wyszkolenia Polskiego Związku Bokserskiego

Zestawienie_walk_SBN_V_22022021_-_fb.png

Dziewięć walk między najlepszymi polskimi pięściarzami odbędzie się w sobotę, 27 lutego na gali Suzuki Boxing Night V w Lublinie. Biało-Czerwoni obecnie trenują na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem.

Na ringu w Lublinie, na gali boksu olimpijskiego organizowanej przez PZB i firmę Suzuki Motor Poland, dojdzie do bardzo ciekawych pojedynków, m.in. zmierzą się aktualni mistrzowie kraju w kategoriach 63 kg Damian Durkacz i 69 kg Dominik Kida; rywalizować będą w tym wyższym limicie wagowym.
 
W wadze 69 kg do boksu olimpijskiego wrócili Filip Wąchała i Łukasz Niemczyk, a za tydzień będą walczyć – odpowiednio – z Michałem Jarlińskim i Bartłomiejem Przybyłą.
 
Ostatnie Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów odbyły się w listopadzie 2020 roku w Wałczu. W finale kat. 57 kg Jarosław Iwanow wygrał wtedy z Pawłem Brachem 4:1. Teraz w Lublinie dojdzie do rewanżu.
 
Mistrz Polski w wadze 81 kg Daniel Adamiec spotka się z Piotrem Szczukowskim, a z kolei Sebastian Wiktorzak z Mateuszem Goińskim. 
 
Aktualni mistrzowie lub wicemistrzowie Polski będą boksować także w najwyższych kategoriach, w 91 kg Tomasz Niedźwiecki (srebro 2020 rok) z Witoldem Liskiem, a w +91 kg Oskar Safaryan (złoto 2019, 2020) z Karolem Krupienikiem. W superciężkiej zmierzą się też Adam Kulik i Oskar Kopera.
 
Suzuki Boxing Night jest znakomitą wizytówką polskiego pięściarstwa olimpijskiego. W styczniu wielkim wydarzeniem okazała się czwarta gala w Lublinie z udziałem bokserów z Rosji, Jordanii, Litwy, Czech, Estonii i Polski.
 
 

 
DSC_0139.jpg

Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Świata (Youth) w Kielcach. Do stolicy Województwa Świętokrzyskiego przyjechała Komisja ze Światowej Federacji Boksu Olimpijskiego AIBA, aby ocenić stan przygotowań do turnieju mistrzowskiego. Polski Związek Bokserski i Komitet Organizacyjny wyrazili gotowość do przeprowadzenia imprezy, jakiej jeszcze nie było w naszym kraju. 

Przedstawiciele AIBA w osobach - Dragoljub Radović, Anastassiya Dlala i Uliana Mazhuga - szczegółowo omawiali wszelkie kwestie organizacyjno-sportowe, m.in. w władzami PZB – Prezesem Grzegorzem Nowaczkiem i Wiceprezesem Maciejem Demelem.

Spotkanie rozpoczęło się w sali konferencyjnej Hotelu Binkowski, gdzie przedstawiciele Polskiego Związku Bokserskiego zaprezentowali aktualny stan przygotowań do MMŚ - Kielce 2021. Następnie delegaci udali się na Halę Legionów, gdzie szczegółowo zapoznali się z infrastrukturą obiektu oraz planem realizacji wydarzenia.

   

   

Przedstawiciele Komisji AIBA  spotkali się również z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego Andrzejem Bętkowskim i Sekretarzem Województwa Świętokrzyskiego Mariuszem Bodo. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i sportowej atmosferze. Wszyscy zgromadzeni wyrazili chęć współpracy w celu zapewnienia organizacji Mistrzostw na najwyższym światowym poziomie. 

Komisja bardzo pozytywnie zaopiniowała zarówno aktualny stan przygotowań, jak i wizję całego wydarzenia, doceniając ogrom pracy oraz sprawność organizacyjną Polskiego Związku Bokserskiego. Przedstawiciele Komisji AIBA docenili także możliwość spotkania z lokalnymi władzami w osobie Pana Marszałka Andrzeja Bętkowskiego, podkreślając jednocześnie wartość współpracy pomiędzy Światową Federacją Boksu Olimpijskiego AIBA, Polskim Związkiem Bokserskim oraz przedstawicielami Władz Województwa Świętokrzyskiego
 
DSC_7083.jpg

    

W pojedynków aktualnych Mistrzów Polski Damian Durkacz (63 kg) pokonał jednogłośnie na punkty Dominika Kidę (69 kg). Walka w limicie kategorii półśredniej odbyła się na będącej świetną wizytówką polskiego pięściarstwa gali boksu olimpijskiego Suzuki Boxing Night V w lubelskim Centrum Spotkania Kultur. Dziś rywalizowali najlepsi krajowi zawodnicy i nie obyło się bez niespodzianek.

   

Przygotowujący się do wznowienia kwalifikacji do Igrzysk w Tokio i niepokonany na polskich ringach Damian Durkacz po raz pierwszy boksował w wadze 69 kg. Był lepszym zawodnikiem, a poza tym w ostatniej minucie 3 rundy Dominik Kida był liczony przez sędziego. - Chcę wyszarpać medal olimpijski – zapowiedział pięściarz Concordii Knurów na antenie TVP Sport.

   

W innych pojedynkach wagi 69 kg Filip Wąchała wygrał z Michałem Jarlińskim, a Łukasz Niemczyk z Bartłomiejem Przybyłą – werdykty po 3:0.

Bardzo ciekawie zapowiada się również rywalizacja o miejsce w kadrze narodowej w wadze superciężkiej. Dziś odbyły się dwie walki i triumfowali w nich młodzi bokserzy – Oskar Kopera (rocznik 2001) i Oskar Safaryan (2000). Oskar Kopera to brązowy medalista Mistrzostw Europy w młodszych kategoriach wiekowych i aktualny Mistrz Polski Młodzieżowców, zaś Oskar Safaryan 2-krotnie z rzędu wygrywał MP Seniorów.

Na ringu w Lublinie Oskar Kopera pod koniec 1 rundy rzucił na deski Adama Kulika, a ostatecznie wygrał walkę na punkty. W ostatniej potyczce wieczoru po wyrównanej walce Oskar Safaryan pokonał Karola Krupienika.

   

W wadze ciężkiej niespodziankę sprawił Witold Lisek, który zrewanżował się Tomaszowi  Niedźwieckiemu za 2 wcześniejsze porażki. W innej walce do 91 kg kolejny bardzo młody bokser Mateusz Bereźnicki (rocznik 2001) wygrał z Witalijem Burlakiem.

   

W wadze 57 kg doszło do rewanżu za finał listopadowych MP w Wałczu i ponownie Jarosław Iwanow był lepszy od Pawła Bracha – 2:1.

Podczas 5 gali Suzuki Boxing Night V, organizowanej przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Boxing Night, zwycięstwa odnieśli także – w kat. wagowej 81 kg - Mistrz Polski 2020 Daniel Adamiec i Mistrz Polski 2019 Sebastian Wiktorzak. Daniel Adamiec wypunktował Piotra Szczukowskiego, a Sebastian Wiktorzak pokonał swojego rywala z finału mistrzostw kraju z Opola Mateusza Goińskiego.

   

Wyniki

57 kg Jarosław Iwanow - Paweł Brach 2:1

69 kg Filip Wąchała - Michał Jarliński 3:0

69 kg Łukasz Niemczyk – Bartłomiej Przybyła 3:0

69 kg Damian Durkacz – Dominik Kida 3:0

81 kg Sebastian Wiktorzak - Mateusz Goiński 3:0

81 kg Daniel Adamiec – Piotr Szczukowski 3:0

91 kg Mateusz Bereźnicki – Witalij Burlak 3:0

91 kg Witold Lisek - Tomasz Niedźwiecki 2:1

+91 kg Oskar Kopera - Adam Kulik 3:0

+91 kg Oskar Safaryan – Karol Krupienik 3:0

 

Konfa.jpg

600 zawodników i zawodniczek zapowiedziało swój udział w Mistrzostwach Świata Juniorów (Youth) w boksie, które w dniach 10-24 kwietnia odbędą się w Kielcach. Polska będzie po raz pierwszy gospodarzem imprezy tej rangi w pięściarstwie.

- Za dwa lata będziemy obchodzić 100-lecie Polskiego Związku Bokserskiego. Po raz pierwszy mistrzostwa świata w boksie odbędą się w naszym kraju. Jeszcze nigdy nasz kraj nie był organizatorem imprezy tej rangi w żadnej kategorii wiekowej" – powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Kielcach prezes Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorz Nowaczek. Dodał, że młodzieżowe mistrzostwa świata nieprzypadkowo odbędą się w Kielcach.
 
- Jestem dumny, że mistrzostwa świata odbędą się w moim rodzinnym mieście. W Kielcach są ogromne tradycje pięściarskie. To przecież miasto medalisty olimpijskiego Leszka Drogosza i wielu innych świetnych pięściarzy – podkreślił Grzegorz Nowaczek.
 
Przyznanie Polsce tych mistrzostw to efekt ponad dwuletnich starań działaczy Polskiego Związku bokserskiego. - O organizację tych mistrzostw starało się osiem państw. Na finiszu została Polska i Nikaragua. Na kongresie w Budapeszcie wygraliśmy głosowanie 18:2 - przypomniał podczas konferencji Maciej Demel, wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego ds. organizacji i rozwoju.
IMG-20210204-WA0001.jpg

Miło nam poinformować, że nasze szeregi zasilił doświadczony redaktor sportowy Pan Mariusz Serafin. Prezes PZB Pan Grzegorz Nowaczek w dniu dzisiejszym wręczył nominację na stanowisko Dyrektora ds. Projektów Medialnych.

- Podjęcie współpracy z Panem Mariuszem Serafinem to kolejny etap budowania nowoczesnej i funkcjonalnej organizacji. Jestem przekonany, że jego umiejętności i doświadczenie szybko przyniosą wymierne efekty - mówi Prezes Polskiego Związku Bokserskiego Pan Grzegorz Nowaczek.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.